GABORAS: İstanbul'daki Okulların Bahçesine Otopark Yapılırsa Sorun Çözülür!

Trafiğe kayıtlı 4 milyon araç sayısı ile büyük bir rekora koşan İstanbul'da artan araç sayısı ile beraber otopark sorunu da büyüdü. Konu hakkında açıklamada bulunan Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) Üst Yöneticisi (CEO) Kurtuluş Altun, bu sorunun çözümü için MEB'e ait olan okul bahçelerine yer altı katlı otopark önerisi geldi.

İstanbul'da yaşanan otopark sorunu her geçen gün büyümeye devam ederken konu hakkında çok konuşulacak bir çözüm önerisi de Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) Üst Yöneticisi (CEO) Kurtuluş Altun tarafınan gündeme geldi.  OKULLARIN ATIL OLDUĞU DÖNEMLERDE OTOPARK OLARAK KULLANILMASI İLE SORUN ÇÖZÜLÜR!  Otoprark sorunun katlanarak arttığı İstanbul için çözüm önerisi sunan Altun "Yaptığımız araştırmaya göre, 2 bin 262 farklı yerdeki okulların bahçesi otopark alanı olarak kullanmaya müsait. Milli Eğitim Bakanlığı'na ait bu okulların yapı ve kampüsler hariç otopark olarak kullanılabilecek alanları 11 milyon 236 bin metrekare.

Hemzemin kullanımlarda 247 bin 207 adet araç kapasitesi ortaya çıkarken, yeraltında 2 kat otopark kullanımında 494 bin 414 adet araç kapasitesine, 4 kat kullanımında ise 988 bin 829 adet araç kapasitesine erişiliyor. Yani İstanbul'da bakanlığa ait müsait okulların bahçelerinde 4 katlı otopark yapılması halinde 1 milyon araçlık otopark kapasitesine ulaşılabiliyor" diyerek geliştirilecek bu proje ile İstanbul'un otopark sorununun tamamen ortadan kaldırılabileceğini söyledi.  KENDİ KAYNAĞINI KENDİSİ ÜRETEN YERALTI OTOPARK SİSTEMİ KESİN ÇÖZÜM OLACAK!  Artık günümüzde kendi kaynağını kendisi üreten yeraltı otopark sistemleri bulunduğunu belirten Altun geliştirilecek olan proje ile İSPARK tarafından sunulan araç kapasitesinin tam 10 katı otopark kapasitene ulaşılacağını söyledi. Bunun da Milli Eğitim Bakanlığı için dev bir kaynak gücü yaratacağını dile getiren Altun bu sayede MEB'in ekonomik olarak büykü bir kaynağa ulaşması anlamına geldiğini dile getirdi. 

Kaynak: emlak365.com/emlak-haberleri/gaboras-altun-istanbul-da-ki-okullarin-bahcesine-otopark-yapilirsa-h36721.html