Cihan Köse

Cihan Köse

25 ocak 1971 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. İlkokul ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamlayarak. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun oldu.

1998 Yılında kuruculuğunu yaptığı Hedef Dayanıklı Tüketim Malzemeleri İle ticari hayatına başladı. Üç yıl kadar beyaz eşya ve ev aletleri ticareti yaptıktan sonra farklı bir sektör olan Yapı malzemeleri ile ticari yelpazeyi genişletti. 2001 Yılında Zade Çelik Kapı ve Yapı Malzemeleri şirketini kurdu. Kısa süre içerisinde İstanbul’un muhtelif yerlerinde yapı marketleri ağını oluşturdu. Yapı malzemeleri ticaretinin getirdiği doğal süreç İnşaat şirketinin kurulmasını sağladı ve 2008 Yılında CN Sağlam İnşaat ile İnşaat sektörüne giriş yaptı. İstanbul’un muhtelif yerlerinde çeşitli konut projeleri geliştiren firma halen sıradışı yaşam alanları oluşturacak projeler üretmeye devam etmektedir.

2015 yılına kadar CN Sağlam İnşaat ve Zade Çelik Kapı ve Yapı Malz. olarak ticari faaliyetine devam eden Cihan KÖSE 2015 Yılında Çocuk tekstili ve İhtiyaç malzemelerinde Tifilya Markası ile sektöre giriş yaptı. Çocuk tekstili ve ihtiyaç malzemelerinde zincir mağazacılık konsepti ile sektörde öncü firmalardan olmayı planlamaktadır.

 Halen İnşaat, Tekstil ve yapı malzemeleri gibi bir çok sektörde ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

 MÜSİAD, İGİAD, MAZLUMDER ve İlim kültür eğitim vakfı gibi çeşitli STK lar da Üyelik, yönetim kurulu üyelikleri bulunan Cihan Köse  evli ve 3 çocuk babasıdır.