SIKÇA SORULAN SORULAR
Gaboras GELEN SORULAR

GABORAS Güvenli Alım-Satım Platformu hizmete açıldığında, tek bir tuşla gayrimenkulleri sisteme entegre etmek mümkün olacak. Daha sonra, satılık gayrimenkuller piyasaya (marketplace) arz edilmiş olacak. Cüzi bir üyelik ücreti karşılığında, gayrimenkullerle ilgili her türlü bilgi, rapor, plan kararlarına vs. erişim mümkün olacak.

GABORAS,  tapu takip sistemi, taşınmaz ticareti beyan kontrol sistemi, grid sistemi, güvenli alım-satım platformu, G-Endeks, Endeksler ve Borsa kalemlerinden gelir kalemlerine sahiptir.

Dünyada benzer sistemler olmasına karşın, bu kapsamda ve büyüklükte dünyadaki ilk Gayrimenkul Borsası Türkiye’de kurulacaktır. 

GABORAS, gayrimenkul sektörüne ihtiyaç duyulan şeffaflığı getirecektir. Tapularla ilgili şahıs bilgisi paylaşılmayacaktır.

Bildik yöntemlerle gayrimenkulünüzü satmanız her zaman mümkün, ancak GABORAS platformunda gayrimenkulünüzü satmanız hem daha güvenli, hem daha bilgiye dayalı olacak hem de vergi ve harç avantajlarına sahip olacak.

Gayrimenkul sektörümüzün muazzam potansiyeline rağmen, yabancı yatırımcının kendini güvende hissetmesi açısından yapmamız gerekenler var. GABORAS, ihtiyaç duyulan şeffaf ve güvenilir ortamı anlık bilgilerle tesis edecektir. 

GABORAS, internet ortamında herkese açık olan kaynakları çoğunlukla kullanmaktadır ve bunları mekânsal algoritmalarla akıllandırmaktadır. Dolayısıyla, hükümet, siyaset konularından bağımsız süreçlere sahiptir. 

Evet. SENYAP, GABORAS’ın hazır olan teknolojik altyapısını daha da geliştirmek için yatırımlar yapacak potansiyele sahiptir.

GABORAS, bir yığın farklı alandan ve konudan dataları internette herkese açık olan kaynaklardan anlık olarak toplamaktadır. En ileri güvenlik sistemleriyle GABORAS dataları korunmaktadır. 

Güvenli Alım-Satım Platformu açıldığında tüm Türkiye’ye hizmet edecek kapasitede olacaktır.

GABORAS yalnızca bir güvenli alım satım ortamı oluşturacaktır. GABORAS, alıcı ya da satıcı pozisyonunda bulunmayacaktır. Bu sayede tarafsızlık ve hakkaniyet sağlanacaktır.

GABORAS, alıcı ve satıcı arasındaki güvenli ortamı sağlamakla yükümlü olacaktır. Tüm süreç teknolojiyle ilerleyeceği için ve sigortalama yöntemleri geliştirildiği için yanlış bilgilendirme mümkün olmayacaktır.

Mahalle bazından da küçük alanlarda ticaret özelleştiği için GABORAS 1 km2’lik gridler içinde hizmet edecektir. Bu gridlerde uzmanlaşmış emlak danışmanı, değerleme uzmanı, mali müşavir, planlama bürosu, tadilat tamirat gibi alanlarda temsilciler hizmet verecektir.

Bazı mahalleler çok büyük boyutlara eriştiği için yerelde daha fazla özelleşmiş gayrimenkul profesyonellerine erişmek için grid sistemi geliştirildi.